Unicell BF™

Oryginalnie, rozpuszczalnik powietrza rozpuszczonego Unicell został opracowany pod koniec lat sześćdziesiątych i na początku lat siedemdziesiątych. Podobnie jak większość produktów firmy, był używany do oczyszczania głównie w przemyśle papierniczym. Konstrukcja Unicell została zaprojektowana dla dużych przepływów wody i betonowej konstrukcji zbiornika.
Na początku 2000 roku koncepcja Unicell została przystosowana do małych jednostek ze zbiornikami ze stali nierdzewnej, które mają być stosowane w przemyśle spożywczym do usuwania ciężkiego oleju i tłuszczu. Skomplikowana ekstrakcja wody została uproszczona (dolne klarowane rury odzyskujące wodę zniknęły), a skrobaczka do powierzchni została uzupełniona o koło łopatkowe, aby poprawić zdolność usuwania osadu pływającego.

Czytaj dalej

Główne aplikacje:

Unicell BF nadaje się do klarowania dużych przepływów wody słodkiej lub morskiej, w tym do procesu koagulacji i flokulacji.

  • Produkcja wody pitnej ze świeżej lub morskiej wody jest typową aplikacją dla technologii Unicell BF. W ciepłym sezonie wody te mogą zawierać znaczne ilości glonów i materii organicznej, która jest szczególnie trudna do oddzielenia przez sedymentację. Technologia flotacji rozpuszczonego powietrza zapewnia doskonałą wydajność klarowania przed etapem filtracji granulatu.
  • Produkcja wody pitnej z wody wiertniczej może również wymagać pierwszego etapu klarowania przed filtracją piaskową, aby zapobiec sporadycznemu wzrostowi zmętnienia i wydłużyć cykl pracy filtrów piaskowych.
  • Trzeciorzędowa obróbka twardych ChZT i usuwanie fosforu.

Technologia i koncepcja.

W znacznej większości zastosowań Unicell BF obejmuje dwa etapy procesu uzdatniania wody:

  • koagulacja / flokulacja lub po prostu flokulacja,
  • klarowanie za pomocą flotacji rozpuszczonego powietrza.

Zwykle technologia Unicell BF stosowana jest w wielu ogniwach w celu zapewnienia ciągłej pracy instalacji. Tak więc, każda pojedyncza komórka może być izolowana indywidualnie dla konserwacji bez przeciążania znacząco innych komórek.

Zwiń

Skontaktuj sie z nami w celu uzyskania listy referencji oraz checklisty.

Dokumenty do pobrania:

 – KWI Technologia DAF do odsalania wody morskiej EN